İstanbul Gelişim Üniversitesi AQAS Başarısı ve Uluslararası Vizyon

PIN

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir GAYRETLİ öncelikle Kalitesi Avrupa’da akredite olan tek Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (İstanbul Gelişim Üniversitesi) başarısı için emeği geçen bütün üniversite çalışanlarını tebrik etti.

Abdulkadir GAYRETLİ “Uluslararası anlaşmalar ve kalite standartları yükseköğrenimin en büyük gereğidir. Türkiye’deki bütün üniversiteler artık öğrencilere meslek edindirme ve bilim kapılarını açmanın yanı sıra öğrencilere uluslararası tecrübe ve bakış açısı kazandırmanın da kapılarını açmaları gerekmektedir.” dedi.

Türkiye’deki üniversitelerin kalite standartlarını arttırmak amacıyla YÖK başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta SARAÇ’ın ‘Sessiz Devrim” olarak nitelendirdiği üniversitelerdeki yapısal değişiklikle Türkiye’nin kalkınma hedeflerine daha hızlı ulaşacağını söylediği proje aslında tam da ihtiyacımız olan bir kalkınma hareketidir. Bir ülkenin gelişimi yolundaki en büyük destek gençler ve gençlerin aldığı eğitimdir.

İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak Türkiye’deki Yükseköğretim sürecine her yönüyle destek vereceğini açıklayan Abdulkadir GAYRETLİ; “İstanbul Gelişim Üniversitesi her geçen gün uluslararası eğitim sisteminde de yerini almaya başladı. Erasmus olanakları, ulusal ve uluslararası proje ve patentler, akreditasyon başvuru ve onayları ile “Sessiz Devrim” projesini Türkiye ve kendisi için gerçekleştirmeye başladı. Avrupa’da akredite olan tek Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’na sahibiz ve başvurusunu yaptığımız diğer bölümlerimizin de akreditasyon onaylarını beklemekteyiz.” dedi.

Abdulkadir GAYRETLİ, Globalleşen dünyada Yükseköğretim kurumları olarak öğrencilerimize daha kaliteli ve imkanları sınırsız eğitim fırsatı sunmak için İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak bütün aday ve mevcut öğrencilerimize destek olmak için hazırız. Alanında lider ve üretim odaklı Gelişime açık olan öğrencilerimizle birlikte başarılarla dolu bir geleceği birlikte kurabiliriz, diyerek hem aday öğrencilere hem de İGÜ’lü öğrencilere mesaj verdi. GAYRETLİ AQAS kalite akreditasyonumuz hem İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne hem de Yükseköğretimin uluslararası alandaki atılımları adına hayırlı olsun dileklerini iletti.

Leave Your Comments