Gelişim Üniversitesi’nden Demokrasi Şehitlerinin Çocuklarına Burs

PIN

s

Gelişim Üniversitesi 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitlerinin çocuklarına yüzde yüz burs vereceğini açıkladı.

Türkiye geçen hafta yaşanan darbe girişiminin ardından yaralarını sarmaya devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul Gelişim Üniversitesi harekete geçmiş durumda.

Demokrasi şehitlerinin çocuklarına yüzde yüz burs vereceklerini açılayan Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanımız Abdülkadir Gayretli, ‘’Öncelikle yaşanan olayları şiddetle kınıyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Umarım ülkemiz bir daha böyle bir durumla karşılaşmaz ve her zaman birlik ve beraberlik içinde geleceğe emin adımlarla yürürüz’’ dedi. Üniversitelerin de bu konuda üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeleri gerektiğini dile getiren Mütevelli Heyeti Başkanımız Abdülkadir Gayretli, ‘’Biz de bu kapsamda demokrasi şehitlerimizin çocuklarına yüzde yüz burs vererek elimizi taşın altına sokacağız. Şimdi ve bundan sonra yaralarımızı sarmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Çünkü kaliteli nesiller yetiştirmek, üniversiteleri üretim merkezleri haline getirip dünya liderliğine koşan ülkemize destek olmak bizim görevimiz’’ ifadelerinde bulundu.

Leave Your Comments